טיפול זוגי

עובדת בגישה נרטיבית, בטיפול נרטיבי זוגי מדגישים את הצורך בבניית סיפור אחר מועדף וחיובי יותר של הזוגיות, ע"י הקשבה והתחברות למציאות אחת ויותר שלא תמיד בני הזוג מודעים אליהן, זוג שמגיע לטיפול זוגי לרב מגיע כשהנרטיב(הסיפור) השלילי משתלט על המרחב הזוגי.

יחד עם בני הזוג מתבוננים על הסיפורים המעצבים את היחסים שלהם על מנת לבדוק האם מרוצים מסיפורים אלה, כך שנוכל למצוא פתחים לסיפורים חלופיים שיהיו מתאימים יותר עבורם. בדיקת הנחות יסוד של שני בני הזוג ביחס לזוגיות ולאופן בו הם רוצים לחוות את החיים הזוגיים ולאפשר לבני הזוג להתפתח לכיוונים המועדפים ורצויים על ידם. זה נעשה גם על ידי התבוננות במשפחות המוצא של בני הזוג ובדיקה מה הם רוצים לקחת איתם לזוגיות ולהורות הנוכחית ומה הם בוחרים שלא לקחת עימם. ("מירושה לבחירה").

הבחירה בבני הזוג איננה מקרית. לעיתים קרובות, אנו בוחרים, באופן לא מודע, בבן-זוג המפגיש אותנו עם חלקים בתוכנו שלא תמיד אנו מעוניינים לפגוש. המפגש עם חלקים אלו מעורר רגשות קשים אשר מושלכים בדרך-כלל על בן-הזוג וגורמים לנו לרגשות רבים של כעס כלפיו. 
אך כאן גם טמונה התקווה הגדולה, ואפשרות לתיקון וריפוי, שכן כל זוגיות מהווה גם עבורנו הזדמנות גדולה ללמוד על עצמנו, על הסובבים אותנו וכן להתחבר לחלקים שבנו שהודחקו והוכחשו. בטיפול זוגי יש פוטנציאל להביא לידי לרגיעה ביחסים ובה בעת גם להשלמה והיכרות עם חלקים בתוכנו וקבלה שלהם כחלק בלתי נפרד מאיתנו.  ברגע שהמודעות של כל אחד מבני הזוג עולה של מה מפעיל כל אחד ואחת מהם יש סיכוי גבוה יותר להישתנות ההתנהגויות שיוצרות את הקושי/כאב/תסכול. יחד ניתן לזהות  את ה"ריקוד הזוגי" ובכך המודעות תעלה ותאפשר לצמצמה.